Pamatujte v loňském roce, když jsme zveřejnili zprávu o plánech společnosti Apple na výrobu konečné SIM karty? Tehdy společnost požádala o patent týkající se zabudované SIM karty pro jejich oblíbenou sérii chytrých telefonů iPhone, ale podle zpráv byla dnes udělena! Přečtěte si podrobnosti po skoku!

Zprávy pocházejí z NFC World – zdroje zpráv, který se věnuje pokrytí mezinárodních zpráv a názorů souvisejících s technologií blízkých polních komunikací – ve formě zprávy zveřejněné na jejich blogu, ve které diskutují o patentu a jeho potenciálních aplikacích v oblasti telekomunikací.

Patent, který se nazývá bezdrátové ověřovací přístroje a metody, souvisí s integrací SIM karty do telefonu uvnitř jejího vložení zabezpečeného prvku.

Z NFC World:

Patentová přihláška v souvislosti s NFC podaná společností Apple v listopadu 2010 byla nyní zveřejněna úřadem pro patenty a ochranné známky.

Patent „bezdrátové sítí ověřování a metody“ stanoví způsob, jak začlenit modul identity předplatitele (SIM) do těla mobilního telefonu do zabudovaného zabezpečeného prvku.

Jak jsme uvedli na samém začátku tohoto příspěvku, tento patent byl podán minulý rok poté, co několik zpráv naznačovalo, že Apple bude chtít vydat iPhone s integrovanými SIM kartami v Evropě. To se ještě nestalo, ale s oficiálním udělením patentu jsou šance, že se to skutečně stane brzy, vyšší než kdy předtím.

Jak by tedy fungovala vložená SIM karta? Jak můžete říci podle názvu, bude umístěn do zabezpečeného prvku čipu NFC (kde například platební pověření pro služby, jako je Google Purse, bezpečně uložena uvnitř 4G Nexus S). Tato karta by měla v ní uloženy informace pro provoz na podpůrných sítích. Uživatelé by tedy už nemuseli pohrávat se SIM kartami, místo toho, jakmile si zakoupí iPhone, mohou jej aktivovat v jakékoli podporované síti z iTunes.

V Evropě jsou dopravci založené na GSM ze zákona vyžadovány, aby měli odnímatelné karty. Pokud si Apple přeje použít své patentované vložené SIM karty v nadcházejícím modelu iPhone, společnost by se musela tento zákon změnit. Většina bezdrátových nosičů by to nechtěla, aby se to stalo, protože by ztratili kontrolu nad zákazníky.

Protože se zákony nezměnily přes noc a Apple by nechtěl učinit takový drastický krok, aby nakreslil hněv bezdrátových sítí, pravděpodobně by to trvalo měsíce, ne -li roky implementace.

(prostřednictvím registru)

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech posledních od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *